Konwersacje dla dorosłych: How healthy living almost killed me (poziom B1-B2)

Materiał cyfrowy

Gotowa lekcja na zajęcia konwersacyjne dla dorosłych uczniów na poziomie B1-B2. Podczas zajęć przygotowanych na podstawie przemówienia TED talk “How healthy living almost killed me” Twoi kursanci nauczą się:

  1. nowego słownictwa z przemówienia TED (4 zadania utrwalające – m.in.: dopasowanie znaczeń, uzupełnianie luk w tekście, materiał wizualny do konwersacji);

  2. 10 kolokacji czasownik + przyimek z przemówienia (3 zadania utrwalające)

  3. jak można ‘przedobrzyć’ dbanie o zdrowie;

 

Lekcja przewidziana jest na 90 minut pracy grupowej lub indywidualnej z dodatkowymi aktywnościami które można pominąć, dać kursantom do zrobienia w domu, lub wykorzystać w ramach powtórki na następnych zajęciach. 

 

Elegancka i funkcjonalna prezentacja została zaprojektowana w trzech wariantach kolorystycznych do wyboru. Dodatkowo, speaker’s notes,  widoczne tylko dla osoby wyświetlającej prezentację, zawierają instrukcję dla początkujących nauczycieli jak przeprowadzić poszczególne etapy lekcji, odpowiedzi do zadań, pomysły na modyfikację poszczególnych aktywności i inne cenne wskazówki. Jeśli wolisz je wydrukować, znajdziesz je w oddzielnym pliku w tym zestawie.

 

Wszystkie materiały zostały zaprojektowane tak, aby równie komfortowo korzystało się z nich zarówno na spotkaniach online, jak i w sali z komputerem. Twoi kursanci wolą  wypełniać zadania na papierze? Wystarczy, że wydrukujesz kartę pracy przed zajęciami – jej minimalistyczna forma jest przyjazna drukarkom, a przejrzysty układ sprawia, że korzystanie z niej to przyjemność.

 

Zestaw zawiera:

  • Prezentację w trzech opcjach kolorystycznych (18 slajdów)

  • Kartę pracy dla uczniów (3 strony)

  • Konspekt lekcji i wskazówki dla nauczycieli (6 stron)

  • Link do zestawu Quizlet z kluczowym słownictwem i wyrażeniami z lekcji

Kategorie ogólne Edukacja dorosłych
Klasa/wiek Edukacja dorosłych
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , ,
Instrukcja

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *