Naucz się uczyć skutecznie! PORADNIK EFEKTYWNEJ NAUKI.

Materiał cyfrowy

Czy wielokrotnie zdarzało Ci się, że po wielu godzinach nauki nadal miałeś problem z przyswojeniem materiału? Czy często czujesz się przytłoczony ilością informacji i nie wiesz, jak efektywnie się uczyć? Jeśli tak, to nie jesteś sam. W dzisiejszym świecie, w którym informacje są dostępne w zasięgu kilku kliknięć, umiejętność efektywnej nauki staje się coraz bardziej istotna.

W tej książce znajdziesz praktyczne wskazówki, jak skutecznie uczyć się różnych rzeczy. Dzięki nim będziesz mógł przyswajać informacje szybciej, lepiej je zapamiętywać i wykorzystywać w praktyce. Dowiesz się, jak planować swoją naukę, jak korzystać z różnych technik uczenia się oraz jak utrzymać motywację do nauki na stałym poziomie.

Nie zwlekaj więc dłużej i zacznij korzystać z tych praktycznych porad już teraz. Dzięki nim Twoja nauka stanie się bardziej efektywna i przyjemna, a Ty osiągniesz lepsze rezultaty w krótszym czasie.

Zapraszam do lektury!

Co znajdziesz w ebooku?

  • grafiki omawiające czynniki niezbędne do przygotowania się do efektywnej nauki – materiał przygotowany w formie plakatów
  • karty do uzupełnienie, wspierające i monitorujące proces skutecznej nauki
  • techniki dotyczące skutecznego zapamiętywania + trening mnemotechniczny
  • 5 filarów skutecznej nauki, czyli porady dotyczące efektywnej pracy z tekstem z podrcznika
  • linki do materiałów filmowych rozszerzających omawiane zagadnienia, np. planowanie metodą TRELLO

Naucz się uczyć skutecznie z Akademią Kreatywności!

 

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Inne
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 21 - 30
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 15 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Akademia Kreatywności

Anna Staręga – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wieloletni trener efektywnego uczenia się opartego na naturalnych predyspozycjach dziecka, konsultant w obszarze metod efektywnej nauki, grafonoter.

Jestem nauczycielem historii. Jak zaczynałam swoją zabawę z edukacją, wydawało mi się, że będę uczyć najciekawszego przedmiotu pod słońcem. Szybko okazało się, że uczniowie nie podzielają mojego entuzjazmu. Zaczęłam więc szukać przyczyny. Okazało się, że ich dotychczasowa przygoda z historią oznaczała konieczność wkuwania na pamięć dat, zagadnień. Byłam przerażona... Ja takiej historii też bym nienawidziła. Opracowałam więc projekt, którego celem było nauczyć dzieciaki rozumieć historię. Uczyliśmy się nie tyle samego materiału, co sposobów na zrozumienie poszczególnych treści i wiązanie faktów. Tak powstał projekt 5 KROKÓW DO SKUTECZNEJ NAUKI. Później zauważyłam, że moim uczniom jest łatwiej rozwijać umiejętności historyczne (analiza, wnioskowanie, łączenie faktów, ulokowanie wydarzenia w czasie) jeśli tłumacząc trudniejsze zagadnienia, wzbogacam je prostymi rysunkami. Okazało się, że działały jak supły pamięci. Zaczęłam więc tworzyć GRAFONOTKI Z HISTORII, czyli notatki oparte o zasady myślenia wizualnego. A później już poszło samo - powstał metodownik, czyli zbiór metod na skuteczną naukę historii. Zaczełam się zastanawiać, czy moje sposoby są zarezerwowane wyłącznie dla historii, czy można je wykorzystać szerzej. Na to pytanie odpowiedzieli mi sami uczniowie, przynosząc np. grafonotki z innych przedmiotów. Pomyślałam, że skoro metody są uniwersalne warto byłoby się nimi podzielić. I tak narodziło się moje dziecko - Akademia Kreatywności. Projekt w którym uczę, jak się uczyć. Książka „Koń by się uśmiał, czyli historia z przymrużeniem oka”, to kolejny pomysł na zaciekawienie uczniów przedmiotem, konkretna propozycja skutecznej nauki.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *