Opis postaci- zakładka

Materiał cyfrowy

**Zakładka do zeszytu/ lekcji pt.  „Opanuj opis postaci” **

********Prezentowany materiał to niezastąpione narzędzie dla każdego ucznia. Przyda się jako wklejka do zeszytu albo  typowa zakładka –  ściąga przy pisaniu opisu postaci lub pomoc dla nauczyciela w lekcji .  

**Dlaczego warto ją mieć?**

1. Dzięki zakładce- redagowanie opisu  postaci staje się bardziej samodzielne i angażujące.

2. Zakładka prezentuje  spójny i uporządkowany sposób na gromadzenie informacji o postaciach. Dzięki temu uczeń unika chaosu w notatkach i łatwiej jest odnaleźć mu potrzebne szczegóły na temat bohaterów w trakcie pisania.

3. W trakcie pisania uczeń przypomni sobie  o  szczegółach dotyczących postaci. Zakładka zawiera bowiem kluczowe  pytania, dzięki którym piszący  z powodzeniem odnajdzie   kluczowe  elementy .

4.  Jest to też  świetne narzędzie do generowania pomysłów i inspiracji w trakcie pisania.

********Zakładka „Opanuj opis postaci”  to niezastąpione narzędzie dla każdego ucznia,  który chce  stworzyć opis  postaci  zgodny z wymaganiami. Dzięki niej proces tworzenia tej formy wypowiedzi  staje się bardziej strukturalny, kreatywny i satysfakcjonujący. ********

Zapraszam po inne moje materiały

Za_Inspiruj_Się

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 1
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 15 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *