Procenty i Hobbit

Materiał cyfrowy

Materiał pozwalający utrwalić i wyćwiczyć pamięciowe obliczanie procentu z danej liczby. Zwracamy uwagę uczniów, że 10% to 1/10 liczby zatem liczbę wystarczy podzielić przez 10 natomiast 5% to połowa z 10%, 50% to połowa liczby, a 25% to połowa z połowy liczby. W końcowych wierszach uczniowie z powodzeniem potrafią obliczyć w pamięci 15% liczby (10% + 5%), 35% liczby, czy 65% liczby. Materiał został przygotowany dla klasy VI, może być wykorzystany już w klasie V oraz w klasach starszych w ramach szybkiej powtórki.

Po wykonaniu obliczeń uczniowie odczytują hasła i szukają odpowiedzi na zagadkę Bilbo.

Karta pracy bardzo dobrze sprawdza się na zajęciach powtórzeniowych oraz wyrównawczych. Materiał zawiera kartę pracy dla ucznia oraz odpowiedzi dla nauczyciela.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .docx
Pliki graficzne .png
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

MATgry

Jestem nauczycielką matematyki. Przez pierwsze 11 lat uczyłam w gimnazjum, a od 9 lat uczę w szkole podstawowej. Mój zawód to moja pasja. Uwielbiam uczyć. Staram się aby moje lekcje były ciekawe i dostosowuję zawsze metody do zespołu, z którym pracuję. Tworzę swoje materiały w oparciu o podstawę programową i podręcznik, z którego korzystam. Pracuję z uczniami mającymi trudności w nauce na zajęciach wyrównawczych oraz z uczniami szczególnie uzdolnionymi, przygotowując ich do konkursów matematycznych.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *