Scenariusz zakończenia szkoły na wesoło

Materiał cyfrowy
***Prezentowany materiał może być wykorzystany na zakończenie szkoły dla klas VIII lub uczniów szkół zawodowych czy średnich. Sprawdzi się też na zakończenie roku szkolnego lub na Dzień Nauczyciela***
**Scenariusz zostały przygotowany na podstawie znanych wierszy polskich poetów i jest ich humorystyczną przeróbką odzwierciedlającą różnych sytuacje w szkole.
**W materiale można znaleźć:
– 4 scenki kabaretowe: dwie – lekcja matematyki i biologii-są przeróbką kabaretów z You Tube, kolejna – lekcja polskiego- to współczesna wersją kabaretu pt. Lekcyjne rozmówki w wykonaniu K.Piaseckiego i S. Zygmunta. Została ona sparafrazowana w taki sposób, aby znalazły się w niej lektury z obecnego kanonu lektur szkoły podstawowej,
– linki do fragmentów muzycznych obecnych w scenariuszu,
– przemówienie na zakończenie szkoły.
**Krótkie streszczenie scenariusza:
1. Rozlega się dzwonek i na salę wbiega zaspany uczeń, który mówi : Dzwonek mnie obudził rano…
2. Potem słychać piosenkę: Co ja robię tu? – na salę wbiega cała grupa artystów, śpiewając fragment piosenki Elektrycznych Gitar.
3. Muzyka cichnie, jeden z uczniów prezentuje wiersz: Dnia 1 września roku pamiętnego przywiedli nas tutaj rodzice, kolego …- tak rozpoczyna się podróż uczniów do klasy I szkoły podstawowej.
4. Następnie narrator wprowadza w klimat klas pierwszych, a na salę wchodzi kliku uczniów z dużymi lizakami, trzymając się za ręce, śpiewają piosenkę pt. Nasza pani jest kochana.
5. Narrator podsumowuje ten etap nauki i wprowadza w klasę IV.
6. Recytator prezentuje wiersz, który rozpoczyna się od słów: Kiedy się wypełniły dni i znowu nastał 1 września , prosto do klasy IV szli …
7. Kolejne części, to pobyt uczniów w kl. IV-VIII i prezentowanie fragmentów z ich życia w szkole i poza nią:
– Najpierw scenka z lekcji matematyki.
– Potem scenka pokazująca, jak uczniowie po lekcjach przygotowują się do historii.
– Następnie lekcja biologii.
– Na koniec lekcja jęz. polskiego.
8. W ostatniej części scenariusz zawiera element podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli oraz rodziców za trud włożony w wychowanie i naukę.
9. Dodane jest także przemówienie, które ósmoklasista może wygłosić na pożegnanie szkoły.
Życzę dobrej zabawy i zapraszam po inne moje materiały 🙂 
 
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Scenariusze uroczystości szkolnych i klasowych
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 15
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *