Szkolenie online : Jak poprowadzić lekcję z wykorzystaniem chmurki?

Materiał cyfrowy

Szkolenie online: Jak poprowadzić lekcje z wykorzystaniem chmurki ? przeznaczone jest dla nauczycieli jęz. polskiego w szkole podstawowej. 

Prezentuję tu narzędzie myślenia krytycznego – CHMURKĘ- która służy do rozwiązywania konfliktów na zasadzie WIN-WIN , czyli wygrana – wygrana. Jest to chmurka w wersji prostej, więc z powodzeniem sprawdzi się w pracy z uczniami w szkole podstawowej. 

Podczas szkolenia omawiam przykład własnej praktyki z lekcji jęz. polskiego, której temat dotyczy utworu Ireny Jurgielewiczowej pt. Ten obcy”. Skupiam się tu na rozwiązaniu konfliktu Uli i jej ojca. Prezentuję scenariusz lekcji i omawiam jego poszczególne elementy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na proces tworzenia chmurki. 

Jeśli chcesz nauczyć swoich uczniów przydatnej umiejętności i zdobyć pomysł na ciekawą lekcję jęz. polskiego na podstawie utworu „Ten obcy” , to zapraszam.

A może po prostu szukasz  inspiracji na swoje lekcje? Ciebie również zapraszam.

W utworach literacki jest dużo sytuacji konfliktowych, które możemy z uczniami rozwiązywać. Tu się tego nauczysz. 

Jeśli interesuję Cię scenariusz omówionej lekcji, to znajdziesz go w innym miejscu.

Serdecznie zapraszam

Za_Inspiruj_Się

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo .mp4
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 1
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *