Zdobywcy lodowca – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Zdobywcy lodowca to gra dla 2 dzieci. Na początku gracze muszą zdecydować, który z nich będzie poruszał się krótsza i bardziej niebezpieczną drogą a kto dłuższą i bezpieczniejszą. Matematycznie szanse obu zawodników są takie same.

Liczba graczy:

  • 2

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • podejmowania decyzji
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 2 szt.
  • Kostki: 1 zwykła
  • Żetony/Karty: nie

Zasady gry:

Dwie wyprawy wyruszają, aby zdobyć szczyt lodowca. Jedna idzie niebezpieczną północną drogą (niebieski szlak) a druga łagodniejszą południową (zielony szlak). Wspinający się niebieskim szlakiem muszą pokonać krótszą drogę, ale za to po każdym ruchu dla własnego bezpieczeństwa muszą cofnąć się o 1 pole (aby założyć przejściowy obóz i przeczekać kolejkę drugiej drużyny). Wspinający się zielonym szlakiem mają do pokonania dłuższą drogą, ale kończąc ruch nie muszą nigdzie się cofać (zakładają obóz tam, gdzie się zatrzymali. Pionki obu drużyn na początku ustawiamy u podnóża góry na polu z namiotem. Wygrywa wyprawa, która pierwsza dotrze na szczyt.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *