Zimowy projekt grupowy lub indywidualny. Układ Współrzędnych (zaznaczanie punktów) – ukryty obrazek bałwan. Projekt Math & Art. 2 wersje: cztery ćwiartki lub tylko I ćwiartka.

Materiał cyfrowy

Ukryty obrazek w układzie współrzędnych. Projekt matematyczny świetny na Święta Bożego Narodzenia, Mikołajki lub w okresie zimowym.

Zaznaczanie punktów w układzie współrzędnych w dwóch wersjach: projekt indywidualny (cztery ćwiartki) lub projekt grupowy (tylko I ćwiartka). Dzięki temu możesz wprowadzić układ współrzędnych (I ćwiartka) już w klasie 4-5.

W wersji indywidualnej uczniowie będą ćwiczyć zaznaczanie punktów we wszystkich czterech ćwiartkach (liczby całkowite dodatnie i ujemne). W wersji grupowej każda
z 4 części obrazka jest osobnym układem współrzędnych, ale w wersji prostszej, czyli tylko z I ćwiartką (obie współrzędne dodatnie).

Wersja 1 (cztery ćwiartki) – tajemniczy obrazek dla 1 ucznia (1 strona). Każdy uczeń zaznacza punkty we wszystkich czterech ćwiartkach układu współrzędnych, aby odkryć tajemniczy obrazek i go pokolorować.

Wersja 2 (tylko I ćwiartka) – cztery części (strony) tworzą 1 duży tajemniczy obrazek. Wersja oparta na współpracy (w grupach po 4 osoby): uczniowie rysują cztery oddzielne tajemnicze obrazki (wszystkie są tylko w I ćwiartce, obie współrzędne dodatnie), wycinają je, a następnie sklejają razem, aby uzyskać jeden duży tajemniczy obrazek wielkości 4 kartek A4.

Ten produkt zawiera (PDF do druku):

– gotowe karty pracy z instrukcją i układem współrzędnych w 2 wersjach: indywidualnej i grupowej,

– klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 6
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 60 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Czas może być różny - od 60-90 minut.

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu projektowym, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. 

Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”, IX Międzynarodowa konferencja „Innowacyjne rozwiązania w edukacji” organizowana przez EduMagic (Rumunia), Międzynarodowa konferencja dot. dydaktyki matematyki CME’24.

Jestem trenerką w NODN Progresfera oraz trenerką metody „Myślącej klasy” (BTC) w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Brałam udział w Szkole Prototypowania „STEAM” – 5-dniowe warsztaty tworzenia pomocy naukowych skoncentrowane na rozwijaniu kompetencji XXI wieku, w tym m.in. kreatywności i współpracy organizowane w ramach programu „Nauka dla Ciebie” Centrum Nauki Kopernik.

Więcej na moim blogu: inspire-math.com.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *