Twierdzenie Pitagorasa. Twierdzenie odwrotne do twierdzenia Pitagorasa. Projektant mebli. Praktyczne zastosowanie matematyki.

Materiał cyfrowy

Twierdzenie Pitagorasa. Twierdzenie odwrotne do twierdzenia Pitagorasa. Projektant mebli. Praktyczne zastosowanie matematyki.

Firma projektująca meble poprosiła Cię o pomoc w tworzeniu projektów. Klienci przedstawili swoje wymagania, ale należy obliczyć brakujące informacje.

Jest to doskonały projekt matematyczny pokazujący praktyczne zastosowanie Twierdzenia Pitagorasa. Uczniowie muszą znaleźć brakujące długości w projektach mebli za pomocą twierdzenia Pitagorasa (6 zadań) i zastosować Twierdzenie odwrotne do twierdzenia Pitagorasa, aby pomóc w kontroli jakości (3 zadania) .

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Recenzje

 • Szczerze polecam:)

  Materiał w którym matematykę zastosowano w zadaniach „życiowych”. Wykorzystam w szkole branżowej, aby pokazać konkretne zastosowanie matematyki

  Dla 3 z 6 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • polecam

  Materiał sprawdził się również w szkole branżowej.

  Dla 7 z 16 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • POLECAM

  Karta jest godna polecenia!! Rozwiązywanie zadań jest dla ucznia interesujące/

  Dla 9 z 16 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *