Nowa platforma dla nauczycieli “Zlotynauczyciel.pl”: perspektywa zarobku i wymiany doświadczeń

Platforma „Złoty Nauczyciel” (Zlotynauczyciel.pl) jest miejscem udostępniającym materiały edukacyjne tworzone przez nauczycieli, pedagodzy i wychowawcy. Można tu sprzedać, kupić bądź udostępnić za darmo autorskie opracowania tematów szkolnych ze wszystkich przedmiotów. Dzięki temu nauczyciele mogą dzielić się swoją pracą, zarabiać na tym, a dodatkowo inspirować się i korzystać z pracy innych. Proces uczenia ma szansę stać się teraz bardziej atrakcyjnym i łatwym.

W zespole „Złotego Nauczyciela” jest 8 osób o zupełnie różnej historii zawodowej. Zróżnicowane doświadczenia zawodowe i wspólny cel zaowocowały stworzeniem zupełnie wyjątkowej przestrzeni.

Zlotynauczyciel.pl

Wygodne rozwiązanie dla nauczycieli i rodziców

W Internecie jest wiele miejsc, w których nauczyciele udostępniają swoje prace. Są to blogi, strony internetowe, grupy w mediach społecznościowych. Platforma „Złoty Nauczyciel” zbiera te prace w jednym miejscu. Jest to wygodne zarówno dla nauczycieli jak i rodziców szukających konkretnego materiału, ponieważ istnieje wygodny system filtrowania i wyszukiwania.

Materiały można pobrać i kupić bez rejestracji. System rejestracji stwarza jednak możliwość przechowywania zakupionych materiałów na jednym koncie osobistym.

Strona „Materiały” (Zlotynauczyciel.pl)

Na platformie nie ma opłat abonamentowych, ani opłat członkowskich. Co więcej, jest tu wiele dostępnych darmowych materiałów, które można pobrać nawet bez rejestracji. Ceny płatnych materiałów ustalają sami autorzy materiałów. Platforma płaci prowizję autorom.

Jest to interesujące miejsce zarówno dla nauczycieli szkół jak i przedszkoli, różnej specjalności pedagogów jak i rodziców.

Współpraca z portalem zlotynauczyciel.pl otworzyła przede mną wiele różnych możliwości. Utworzone przeze mnie pomoce dydaktyczne na przestrzeni kilku ostatnich lat, mogłam zebrać w jednym miejscu i ułatwić innym nauczycielom szukanie, tego czego akurat potrzebują. Otrzymałam też dodatkowe źródło dochodu, które mogę przeznaczyć na własny rozwój”

Magda Łukasik, nauczycielka matematyki, współpracuje z platformą zlotynauczyciel.pl

„Współpraca z platformą Zlotynauczyciel.pl to możliwość pokazania szerszemu gronu odbiorców swoich prac, swojego miejsca w sieci. To także możliwość poznania innych autorów jak i świetna motywacja do tworzenia nowych materiałów, czerpania inspiracji od innych, a tym samym nieustannego rozwoju własnego. Dla mnie to też okazja do dzielenia się z innymi, a także perspektywa zarobku, rosnąca w miarę uzyskania własnego grona odbiorców. Najistotniejsza jest jednak satysfakcja ze swojej pracy i budowanie cudownych relacji z pasjonatami edukacji i szkolnictwa.”

Mariola Dyl, nauczycielka biologii, współpracuje z platformą zlotynauczyciel.pl 
Materiał Cyfry 0-10 (Zlotynauczyciel.pl)

Różnorodność materiałów publikowanych na platformie Złoty Nauczyciel

Publikowane są rozmaite materiały edukacyjne – od krótkich kart pracy po książki, gry, plakaty, plansze, scenariusze i plany lekcji, opisy eksperymentów, autorskie zadania i ćwiczenia , mapy, wykresy, harmonogramy, webinaria. Wszystko, co może być wykorzystane w procesie edukacyjnym.

Wszystkie prawa autorskie pozostają u osoby udostępniającej materiał. Ma ona prawo do używania, powielania lub stosowania materiału w ramach swojej osobistej strony internetowej i innych stron. Jeśli jednak nauczyciel publikuje na stronie materiały za opłatą, nie może ich oferować za darmo lub po niższej cenie na innych platformach.

Inspiracja i wymiana doświadczeń

Na platformie Złoty nauczyciel publikowane są wywiady z nauczycielami, artykuły o nowych trendach w edukacji, sposobach na przeprowadzenie kreatywnych lekcji. To miejsce, w którym można poczytać o szkole z punktu widzenia nauczyciela.

Życzyłabym sobie większej odwagi i otwartości na nowe, zarówno wśród rodziców jak i nauczycieli, oczywiście są to mądrzy i wyedukowani ludzie, jednak mam chwilami poczucie, że obie strony pozostają w sztywnych ramach minionej epoki i boją się pozwolić dzieciakom na popełnianie błędów, czy też na bycie indywidualistami”.

Mariola Dyl, nauczycielka Biologii w wywiadzie dla zlotynauczyciel.pl

Będąc w różnych grupach na Faceboooku poznałam bardzo dużo innych nauczycieli, którzy mnie mocno inspirowali. Przenieśliśmy te znajomości do świata rzeczywistego. Mam grupę osób, z którymi zawsze mogę się wymienić materiałem”.

Ania Wacowska, nauczycielka angielskiego w wywiadzie dla zlotynauczyciel.pl

Złoty nauczyciel pokazuje twórczą pracę nauczycieli, daje możliwość nie tylko wymiany materiałów dydaktycznych, ale również doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *