Czasownik- cykl lekcji

Materiał cyfrowy

Cykl lekcji z czasownika

Prezentowany materiał zawiera pakiet kliku lekcji z czasownika:

1. Powtórzenie wiadomości o czasowniku.

2. Ćwiczenia w odmianie czasownika.

3. Czas przyszły prosty i złożony.

4. Formy czasownika.

5. Pisownia zakończeń -ść, -źć.

6. Przygotowanie do sprawdzianu z czasownika.

Każda lekcja przygotowana jest w taki sposób, aby wyzwolić aktywność uczniów. Na tych zajęciach nie ma nudy. W pakiecie można znaleźć:

1. Nacobezu do każdej lekcji.

2. Ciekawe zadanie edukacyjne , np. kodowanie: mucha wyszła, kodowanie kubeczkami, kodowanie kolorami, gra rzut kostką, ćwiczenia z kartami pracy.

3. Wklejki z niezbędnymi wiadomościami.

Niektóre zadania zawierają przykładowe odpowiedzi. Jeśli materiał się spodoba, proszę o recenzję, wówczas można   napisać do mnie do  strony na facebooku: Za_Inspiruj_Się: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551027594202 , prześlę darmowo sprawdzian z czasownika.

Życzę wspaniałej edukacyjnej przygody.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 41 - 50
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *