Herbst – jesień – materiały dla nauczycieli języka niemieckiego

Materiał cyfrowy

Zestaw zawiera plansze ze słownictwem: pogoda, zwierzęta leśne, rośliny i podstawowe czynności jesienne (możliwość wyświetlenia na tablicy interaktywnej); girlandę z nazwami miesięcy jesiennych; 6 zagadek zawartych w QR-kodach (dodatkowy materiał do przywieszenia na tablicy z gazetką tematyczną); listę czynności, które można wykonywać jesienią oraz plakietki ze słownictwem. Karta z czynnościami oraz karty obrazkowe (z podpisami) mogą służyć do ćwiczeń rozwijających umiejętność pisania i mówienia – na lekcję  uczniowie przynoszą wypełnioną kartę czynności, zadaniem uczniów jest opowiedzieć kolegom w klasie, które czynności udało im się wykonać, a które nie.

W zestawie jest również przykład, jak zachęcić uczniów do mówienia/pisania. Kolejną formą pracy z zestawem może być rozwijanie umiejętności zadawania pytań w języku niemieckim: uczeń wybiera np. kartę z obrazkiem i opisem: die Vögel im Park füttern i zadaje pytania: Wo fütterst du die Vögel?

Materiały mogą być nie tylko używane w danej porze roku; można zachęcać do ćwiczenia mówienia/pisania/zadawania pytań w różnych czasach.

Jedną z dodatkowych możliwości wykorzystania zestawu jest gra – dopasuj nazwę czynności do obrazka. Bonus – uzupełnij luki tekstu piosenki.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język obcy
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

wklejki-z-j-niemieckiego

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *