Klasa 8 – Mutacje – prezentacja

Materiał cyfrowy

Mutacje – prezentacja – 19 slajdów zawierających treści, grafiki, schematy ułatwiające wyjaśnienie omawianych na lekcji treści. Slajd pierwszy zawiera ogólny cel lekcji oraz kryteria do celu, slajdy ostatnie powtórzenie w formie prawda/ fałsz i zadań dodatkowych. Prezentacja spójna z podręcznikiem NE Puls życia z którego korzystam. Prezentacja do edycji, możesz ją modyfikować według własnych potrzeb. Zagadnienia dodatkowe możesz pominąć.

Prezentacja przygotowana zgodnie z aktualną wiedzą biologiczną na podstawie Biologii Campbella i innych źródeł. Grafiki wykorzystane w prezentacji pochodzą z legalnych źródeł.

Do prezentacji znajdziesz sketchnotki w dwóch wersjach do wyboru. W formie KP do uzupełnienia albo w formie wklejki do zeszytu jako  gotowej notatki z lekcji

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 8
Przedmiot Biologia
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne .jpeg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

biologia_podstawy

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału biologii. Biologia to jedna z nauk przyrodniczych, która ma dużo treści wspólnych z innymi naukami, dlatego ukończyłam również studia podyplomowe z przyrody i geografii. Obecnie uczę w szkole podstawowej tych trzech przedmiotów czyli biologii, przyrody i geografii. Wychodzę z założenia, że człowiek jako inteligentna część tego świata powinien poznać podstawy jego funkcjonowania. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie sketchnoting. Rysuję notatki graficzne dla uczniów jako gotowe wklejki z lekcji bądź KP do uzupełnienia. Wierzę, że pomagają one w zrozumieniu przerabianego materiału.

Tworzę również bazę materiałów dla nauczycieli. Wiem ile czasu wymaga kompletne przygotowanie prezentacji, kart pracy czy materiałów dodatkowych, dlatego też dzielę się tym z innymi. W materiałach dostępne są prezentacje, KP jako sketchotki albo gotowe do wklejenia albo jak KP do uzupełnienie, pokolorowania i wklejenia. Dostępne są /będą gotowe scenariusze lekcji, dzięki temu w bardzo krótkim czasie, można przypomnieć sobie najważniejsze kwestie i być świetnie przygotowanym do lekcji. Dodatkowo znajdziesz KP przygotowane w wordzie do edycji, możesz je zmieniać i modyfikować według własnych potrzeb. Decydując się na pakiet otrzymujesz komplet materiałów do konkretnej lekcji. Zyskujesz czas, który możesz przeznaczyć na inne aktywności.

Zaczynam również tworzyć społeczność na Instagramie i Facebook biologia_podstawy.

Recenzje

 • Prezentacja

  Bardzo solidnie przygotowana prezentacja. Jestem zadowolony.

  Dla 16 z 29 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Prezentacja - mutacje

  Prezentacje same w sobie ułatwiają zapamiętywanie, bo nie dość, że słyszymy jakieś informacje to jeszcze przeglądamy slajdy. Dlatego też prezentacje od @biologia_podstawy to bardzo przydatny materiał w czasie lekcji, a dla nauczycieli duża oszczędność czasu 🙂

  Dla 33 z 66 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *