Kółko i krzyżyk Wiedza Ogólna – rozwijanie współpracy

Materiał cyfrowy

Kółko-krzyżyk to znana gra strategiczna. Polega na zdobywaniu trzech pól w jednej linii, przy jednoczesnym blokowaniu tego samego przeciwnikowi. Niniejsza gra ma na celu rozwijanie umiejętności współpracy, zdrowej rywalizacji, ale także umiejętności czekania na swoją kolej oraz spokojnego reagowania na przegraną. Materiał obejmuje 1 wersję gry – Wiedza ogólna. Dodatkowo materiał został przygotowany zarówno do pracy w grupie, jaki i jeden na jeden.

Materiał do pracy w grupie: Nauczyciel prowadzący posiada kartę pytań, które według wyboru dwóch drużyn czyta. Jeżeli dana drużyna odpowie poprawnie, to wówczas zdobywa kółko lub krzyżyk, które zostaje umieszczone na planszy. Można wykorzystać planszę oraz kółka i krzyżyki dołączone do materiału lub narysować własną na tablicy. Punkt zdobywamy, kiedy zdobędziemy 3 pola w pionie, poziomie lub ukosie.

Materiał do pracy indywidualnej: Został przygotowany w postaci blankietów, należy im wydrukować zarówno awers jak i rewers, ułożyć je na stole tak, aby było widać numerek pytania. Zdobyte kółka/krzyżyki umieszczamy na planszy.

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Edukacja społeczna
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *