„Odnajdź siebie. Wyrusz w drogę” karty metaforyczne

Materiał cyfrowy

Zestaw gotowych do druku kart metaforycznych. W jego skład wchodzi 36 różnorodnych ilustracji. Zostały zaprojektowane jako baza do rozmowy na temat emocji. Z powodzeniem można je stosować podczas zajęć zarówno grupowych jak i indywidualnych. Świetnie sprawdzą się jako pomoc w pracy z młodszymi oraz starszymi uczniami. Przyjazna estetyka zachęca do wymyślania własnych sposobów wykorzystania kart. Doskonale sprawdzą się jako „lodołamacz” podczas pierwszych w nowym roku szkolnym zajęć z wychowawcą. Mogą również posłużyć do kreowania sytuacji edukacyjnych, w wyniku których omawiane są bieżące trudności dotykające zespół. Pomagają we wprowadzaniu do świata emocji, zachęcają do nazywania własnych stanów duchowych, stanowią podpowiedź w otwartym mówieniu o tym, jak można się czuć w określonych sytuacjach.

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek 4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Materiały na zajęcia wychowawcze
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

zakrecony_belfer

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od ponad dziesięciu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczyciel języka polskiego i terapeuta z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawca i koordynator Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, naturalnie!”. Inicjatorka projektów, realizowanych za pośrednictwem platformy eTwinning: „Stworzeni z wyobraźni”, „Usłysz legendę”, „Tęczowa gramatyka” oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli „Superbelfrzy”, ambasadorka programu eTwinning, współzałożycielka Fundacji Mozaika Edukacyjna. Autorka bloga „Zakręcony belfer” (www.zakreconybelfer.pl), wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *