Rocznica powstania w getcie warszawskim. GAZETKA i NAPIS z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim + 2 prezentacje na lekcje języka polskiego GRATIS

Materiał cyfrowy

19 kwietnia obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji oferuję ZESTAW, w skład którego wchodzą:

  • 21 stronicowa gazetka wyjaśniającą przyczyny wybuchu powstania oraz tłumaczącą symbolikę żółtych żonkili (do samodzielnego wydruku w formacie A4);
  • duży napis (do samodzielnego wydruku);
  • 2 prezentacje w genially (dla klas 4-6 do opowiadania Katarzyny Ryrych “Takich dwóch jak nas trzech” oraz dla klas 7-8 do animacji zrealizowanej na podstawie reportażu Hanny Krall “Zdążyć przed Panem Bogiem”) do zrealizowania na lekcji języka polskiego. Prezentacje opracowane są na podstawie materiałów pochodzących ze strony Muzeum Żydów Polskich POLIN i udostępniam je ZA DARMO.
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

slowianka

Jestem nauczycielką języka polskiego, pasjonatką genially i nietuzinkowych pomocy dydaktycznych, które uwielbiają uczniowie - szczególnie ci młodsi. Znajdziesz u mnie tangramy, krzyżówki, karty pracy i gry dydaktyczne, które pozwolą Ci przeprowadzić kreatywne lekcje języka polskiego. Zapraszam!

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *