Rymy – rozwijanie zasobu słownictwa z j. niemieckiego – gry i zabawy językowe

Materiał cyfrowy

Zestaw zawiera materiał do rozwijania zasobu słownictwa. Celem zadań jest utrwalenie poznanych słów w trakcie zabawy. Polecam wykorzystać zestaw do gier typu: memo, fiszki, Bystre oczko, Spinacze.

Materiał można wykorzystać również na tablicę interaktywną w formacie pdf lub prezentacji (każda karta obrazkowa zawiera QR-kod z danym słowem). 

Znajdą tu Państwo: karty obrazkowe oraz nazwy (także zakodowane w QR-kodach), grę – Spinacze – wybierz z trzech obrazków słowo rym. Polecam wykonanie na tablicy Jamboard gry Bystre oczko – klasa/uczeń zaznacza laserem albo kształtem wyraz, o który go pytamy oraz odnajduje rym – otwieramy na dysku Google tablicę Jamboard, na górnym panelu odnajdujemy – Ustaw tło, przesyłamy pobrane na komputer zdjęcie z zestawu do gry Bystre oczko (są trzy takie plansze), wyświetlamy na tablicy interaktywnej i uczniowie wykorzystując laser wskazują wyrazy – alternatywa do gry w packi (karty obrazkowe wydrukowane i zalaminowane, przyklejone magnesami do tablicy lub rozłożone na podłodze, uderzane packą na muchy przez uczniów po usłyszeniu słowa – zaznaczają dane słowo lub szukają rymu.

Odpowiednie także do Stacji zadaniowych

Miłej zabawy

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7
Przedmiot Język obcy
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

wklejki-z-j-niemieckiego

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *