TEMAT: PAPROTNIKI – zestaw

Materiał cyfrowy
KLASA 5
TEMAT: PAPROTNIKI
CO ZAWIERA ZESTAW:
1.  PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ – 12 slajdów zawierających treści, schematy, grafiki ułatwiające wyjaśnienie omawianych na lekcji treści. Prezentacja spójna z podręcznikiem NE Puls Życia, z którego korzystam. Prezentacja do edycji, możesz ją modyfikować według własnych potrzeb, treści rozszerzone możesz pominąć. 
2. SCENARIUSZ LEKCJI – a w nim główny cel lekcji, szczegółowe cele lekcji wymagania podstawy programowej. W scenariuszu znajdziesz również „temat w pigułce” czyli omówienie tematu zgodne z prezentacją, dzięki temu w szybko przypomnisz ważne kwestie. Zyskujesz czas, który możesz przeznaczyć na inne aktywności.
3.  KARTĘ PRACY – nie korzystam z zeszytów ćwiczeń, przygotowuję karty pracy. Niektóre zadania mogą być zbliżone do tych, które znajdują się w zeszycie ćwiczeń. Karty pracy przygotowane są w oparciu o omawiane na lekcji treści zgodne z prezentacją i podręcznikiem.  
4.  SKETCHNOTKA –  Co to jest? To wizualna notatka, która łączy słowa i obrazy. Notatki wizualne pomagają w zrozumieniu omawianych treści i są świetnym uzupełnieniem lekcji. W załączeniu gotowa notatka z lekcji jako wklejka oraz notatka do uzupełnienia jako KP ( dwie oddzielne sketchnotki )– decydujesz, którą wykorzystasz. Dodatkowo dzieci maja możliwość pokolorowania notatki. To połączenie nauki z zabawą. 
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Biologia
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

biologia_podstawy

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału biologii. Biologia to jedna z nauk przyrodniczych, która ma dużo treści wspólnych z innymi naukami, dlatego ukończyłam również studia podyplomowe z przyrody i geografii. Obecnie uczę w szkole podstawowej tych trzech przedmiotów czyli biologii, przyrody i geografii. Wychodzę z założenia, że człowiek jako inteligentna część tego świata powinien poznać podstawy jego funkcjonowania. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie sketchnoting. Rysuję notatki graficzne dla uczniów jako gotowe wklejki z lekcji bądź KP do uzupełnienia. Wierzę, że pomagają one w zrozumieniu przerabianego materiału.

Tworzę również bazę materiałów dla nauczycieli. Wiem ile czasu wymaga kompletne przygotowanie prezentacji, kart pracy czy materiałów dodatkowych, dlatego też dzielę się tym z innymi. W materiałach dostępne są prezentacje, KP jako sketchotki albo gotowe do wklejenia albo jak KP do uzupełnienie, pokolorowania i wklejenia. Dostępne są /będą gotowe scenariusze lekcji, dzięki temu w bardzo krótkim czasie, można przypomnieć sobie najważniejsze kwestie i być świetnie przygotowanym do lekcji. Dodatkowo znajdziesz KP przygotowane w wordzie do edycji, możesz je zmieniać i modyfikować według własnych potrzeb. Decydując się na pakiet otrzymujesz komplet materiałów do konkretnej lekcji. Zyskujesz czas, który możesz przeznaczyć na inne aktywności.

Zaczynam również tworzyć społeczność na Instagramie i Facebook biologia_podstawy.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *