Drodzy Autorzy i Klienci,
Właśnie wystartowaliśmy na nowej stronie, co było dla nas dużym wyzwaniem. Jeśli zauważycie, że jakaś funkcjonalność działa nieprawidłowo, śmiało zgłaszajcie to na adres admin@zlotynauczyciel.pl. Postaramy się rozwiązać to najszybciej, jak to możliwe.
Wishlist icon
cart
0
Klasa / Wiek
Klasa / Wiek
Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7
Format materiałów
Format materiałów
.pdf
Liczba stron
Liczba stron
21 - 30
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Tak
Przeznaczenie materiału
Przeznaczenie materiału
dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Średni czas aktywności
Średni czas aktywności
do 45 min

Proponuję kartę pracy dotyczącą zakupów, obliczania cen. Przeznaczona jest dla klasy 5 lub 6, ale sprawdzi się również w klasie 4 (mnożenie pisemne) jak również w starszych.

Na 13 stronach znajdują się obrazki z produktami oraz ich cenami (za kg lub za sztukę).

Na kolejnych stronach znajdują się listy zakupów.

Każdy uczeń dostaje kilka list zakupów. Jego zadaniem jest obliczyć ile pieniędzy wyda na zakupy.

Dalej znajdują się listy zakupów z podanym budżetem. Zadaniem ucznia jest sprawdzenie jak dużo danego produktu może kupić.

Na ostatniej stronie znajdują się odpowiedzi do list zakupów.

Zadania:

  • pomagają utrwalić mnożenie pisemne,
  • pokazują zastosowanie zaokrąglania liczb,
  • utrwalają obliczanie ceny za podaną wagę produktu,
  • aktywizują uczniów,
  • są idealne jeśli chcemy wyciągnąć uczniów z ławek (kartki z produktami można rozwiesić w różnych miejscach w klasie).
  • pokazują praktyczne zastosowanie matematyki.

Modyfikacje:

1) Temat można realizować z obliczeniami na kalkulatorze. Warto wtedy dać uczniom więcej list zakupów.

2) Uczniowie mogą stworzyć własną listę zakupów i obliczyć ile pieniędzy wydadzą.

3) Można podać uczniom budżet i polecić wybranie takiej liczby produktu/produktów żeby zmieścili się w budżecie.

Powodzenia!

Zapraszam też na moje media społecznościowe: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090646974257#

Info

Brak recenzji

Dodaj swoją recenzję
nauczalni

nauczalni

Liczba materiałów: 24

Zobacz sklep autora
Z wykształcenia jestem nauczycielką matematyki i informatyki. Lubię na lekcjach wykorzystywać materiały dydaktyczne stworzone przez siebie. Tworzę materiały interdyscyplinarne i takie, które wymagają kreatywnego myślenia ucznia. Interesuje mnie aktywizowanie uczniów. W pracy kładę nacisk na ich samodzielność. Skupiam się na praktycznym zastosowaniu matematyki.

Poznaj inne produkty od nauczalni

Zobacz więcej
Sztafeta zadaniowa - mnożenie i dzielenie ułamków
5,00 zł
Sztafeta zadaniowa - mnożenie i dzielenie ułamków
Zobacz więcej
Prezentacja z elementami neurodydaktyki - klasa4
0,00 zł
Prezentacja z elementami neurodydaktyki - klasa4
Zobacz więcej
Klasa 6 Liczby i działania - sprawdzian
2,00 zł
Klasa 6 Liczby i działania - sprawdzian
Zobacz więcej
Mikołajkowa karta pracy - restauracja geometryczna o trójkątach - klasa 5
3,99 zł
Mikołajkowa karta pracy - restauracja geometryczna…
Zobacz więcej
Sprawdzian Mikołajkowy - kalendarz, potęgi, kolejność działań, zegar, szacowanie
3,00 zł
Sprawdzian Mikołajkowy - kalendarz, potęgi, kolejn…
Zobacz więcej
Sztafeta zadaniowa - Działania na liczbach
4,00 zł
Sztafeta zadaniowa - Działania na liczbach
Zobacz więcej
Quiz - kalendarz
3,00 zł
Quiz - kalendarz
Zobacz więcej
Prezentacja z elementami neurodydaktyki - liczby pierwsze, rozkład na czynniki pierwsze, NWD, NWW
0,00 zł
Prezentacja z elementami neurodydaktyki - liczby p…
Zobacz więcej
Stacje zadaniowe - Działania pisemne, podzielność liczb Nauczalni kl 5 6
7,50 zł
Stacje zadaniowe - Działania pisemne, podzielność …
Zobacz więcej
Stacje zadaniowe - liczby całkowite
8,00 zł
Stacje zadaniowe - liczby całkowite
Zobacz więcej
Karta pracy - Restauracja Matematyczna (kolejność wykonywania działań)
2,00 zł
Karta pracy - Restauracja Matematyczna (kolejność …
Zobacz więcej
Projekt matematyczny - remont mieszkania klasa 6
4,00 zł
Projekt matematyczny - remont mieszkania klasa 6