Agencja Detektywistyczna: tajemnicza wskazówka. Obliczanie wartości wyrażeń algebraicznych.

Materiał cyfrowy

Matematyczne wyzwanie. Wyrażenia Algebraiczne.

Jesteś detektywem i otrzymujesz wezwanie do kolejnej tajemniczej sprawy. Otrzymujesz wskazówki od tajemniczego informatora, które są zaszyfrowane, aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Wszyscy nauczyciele dostali SMS-y informujące o zmianie planu lekcji. Straszne zamieszanie zaczęło się, gdy do każdej klasy przyszedł zupełnie inny nauczyciel, niż powinien! Uczniowie byli zdumieni, gdy w sali komputerowej rozpoczęła się lekcja chemii, a w sali gimnastycznej lekcja matematyki. Kto wysłał te tajemnicze SMS-y i podmienił plan lekcji? Kiedy to się stało i gdzie? Czy pomożesz rozwiązać tę sprawę?

Uczniowie muszą obliczyć 6 wartości wyrażeń algebraicznych (liczby całkowite), aby odszyfrować wskazówkę i móc przedstawić raport ze śledztwa.

Plik jest edytowalny, więc możesz zmienić zadania na własne.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 4
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *