BINGO tabliczka mnożenia

Materiał cyfrowy

Dziś chciałbym podzielić się z wami moją nową grą, czyli „BINGO z TABLICZKĄ MNOŻENIA”. W zestawie znajdziecie 25 kart z 24 różnymi przykładami mnożenia. Na każdej karcie te same wyniki, ale w innym ułożeniu.

Podczas gry każdy z uczniów dostaje jedną kartę i 24 żetony (lub papierowe kółeczka), które można używać wielokrotnie. W osobnym dokumencie znajdują się losy z przykładami mnożenia, które pasują do kart BINGO. Losujemy przykłady, pokazujemy uczniom i czytamy je. To świetny sposób, aby utrwalać naukę, a także pomaga w zrozumieniu działań matematycznych.

Uczniowie mogą również oznaczać odpowiednie wyniki na kartach za pomocą pionków. Pierwsza osoba, która ułoży linię poziomą, pionową lub po skosie, wykrzykuje „BINGO” i wygrywa. Ta gra przynosi wiele radości, wprowadza odrobinę zabawy i jednocześnie pozwala na utrwalenie tabliczki mnożenia w ciekawy sposób. To naprawdę wspaniała okazja, aby nauczyć się przez zabawę!

Dla was przygotowałem trzy różnorodne wzory graficzne, gotowe do wydruku w proporcjach 1:1 na arkuszu A4, 2:1 na A4 oraz 6:1 na A4. Zatem możecie wybrać preferowany przez Was format.

#bingo #gra #tabliczkamnożenia

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *