Gra dydaktyczna – „Szatan z siódmej klasy”

Materiał cyfrowy

„Dziennik Adasia” to gra dydaktyczna do lektury „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Do każdego z rozdziałów powieści nawiązuje jedna zagadka, którą młodzi czytelnicy mają rozwiązać. Gdy już to zrobią, dysponują trzynastoma hasłami, które pozwolą im rozszyfrować hasło główne. Kto pierwszy tego dokona, wygrywa!

Prowadzący grę nauczyciel ma do dyspozycji zadania wraz z odpowiedziami oraz podpowiedzi, które mogą ułatwić uczniom pracę, a także tabelę do notowania wyników na bieżąco (bo każda z grup pracuje w swoim tempie – po rozwiązaniu pierwszej zagadki otrzymują kolejną itd.). Zabawa może zastąpić kartkówkę na początku omawiania książki lub stanowić podsumowanie omówienia lektury. Sprawdza kilka umiejętności z lat poprzednich (m. in. rozpoznawanie części mowy, nazywanie środków stylistycznych i gatunków literackich, pisownię liczebników).

Plik pdf zawiera 23 strony (w tym 1-16 do wydruku dla każdej z grup).

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

zagraj-w-polski

Jestem polonistką z dwudziestoletnim stażem pracy, egzaminatorką i wielbicielką gamifikacji oraz nowoczesnych technologii w edukacji. Nałogowo tworzę wirtualne escape roomy.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *