Misja specjalna: Działania na potęgach i pierwiastkach. Matematyczne wyzwanie dla kl. 7-8. Potęgi i pierwiastki.

Materiał cyfrowy

Misja specjalna: Działania na potęgach i pierwiastkach.

Nasza Szkoła została Centrum Operacyjnym dla Specjalnej Misji.

Dlaczego Nasza Szkoła? 

Ponieważ tylko Wy, z Waszymi umiejętnościami matematycznymi i zmysłem detektywistycznym, możecie rozszyfrować wiadomości, które mają kluczowe znaczenie dla… cóż, to się okaże!

Musicie rozszyfrować tajną wiadomość, którą otrzymaliśmy od anonimowego informatora. Co się za nią kryje? Ostrzeżenie? Plan działania? A może tajemnicze przesłanie lub wskazówka?

Uczniowie muszą obliczyć 12 przykładów z wykorzystaniem praw działań na potęgach i pierwiastkach, aby odszyfrować zakodowaną wiadomość.

Świetnie nadaje się jako powtórka dla klasy 7 i 8. Plik jest edytowalny, więc możesz zmienić zadania na własne. 

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *