Projekt matematyczny na Dzień Świętego Patryka: Sklep Skrzata (procenty, ułamki zwykłe i dziesiętne). Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.6-8

Materiał cyfrowy

Projekt matematyczny na Dzień Świętego Patryka: Sklep Skrzata (procenty, ułamki zwykłe i dziesiętne).  Projekt na 2-3 lekcje (11 stron).

Tęcza doprowadziła Cię do garnka złota w Wiosce Skrzatów (Leprechaunów). Chcesz go zabrać, ale wtedy pojawia się Skrzat (Leprechaun) i składa Ci ofertę. Jeśli pomożesz mu stworzyć dochodowy sklep, da Ci w zamian garnek złota.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego? Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów. Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą.

Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje. Uczniowie pokochają wybieranie produktów, które będą sprzedawać. Muszą zarządzać swoim budżetem tak, aby mieć jak największy zysk. Każdy wybór ma znaczenie, więc muszą mądrze wydawać pieniądze, aby zaplanować swój dochodowy biznes. Drużynowa rywalizacja o największy zysk sprawia, że uczniowie zaczynają coraz więcej analizować i coraz więcej kalkulować, co bardziej im się opłaca.

Ten projekt obejmuje:

– obliczanie ułamka danej liczby,

– obliczanie procentu danej liczby,

– obliczanie jaki to procent,

– obliczanie ceny wyższej i niższej o dany procent,

– dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie liczb wielocyfrowych (w tym ułamki dziesiętne),

–  zaokrąglanie ułamków dziesiętnych,

– zarządzanie pieniędzmi.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF.

– Przykład zrealizowanego projektu.

– Karta oceny projektu.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *