Wielkanocny projekt matematyczny: pole powierzchni i objętość graniastosłupów i ostrosłupów. WIELKANOC. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL).

Materiał cyfrowy

Wielkanocny projekt STEAM: graniastosłupy i ostrosłupy. PUDEŁKO NA WIELKANOCNE CZEKOLADOWE JAJECZKA. Projekt na 2-3 lekcje (11 stron).

Uczniowie biorą udział w konkursie na najlepsze pudełko na wielkanocne czekoladowe jajeczka.

Muszą zaprojektować i zaprezentować nowe, niepowtarzalne pudełko, które spełnia wymagania klienta.

Najpierw uczniowie wycinają siatki graniastosłupów i ostrosłupów (SZEŚCIAN, PROSTOPADŁOŚCIAN, GRANIASTOSŁUP TRÓJKĄTNY, OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY CZWOROKĄTNY, OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY TRÓJKĄTNY) i sklejają je, aby obliczyć ich pola powierzchni i objętości. Sprawdzają ich poziom opłacalności zgodnie z instrukcją klienta.

Następnie analizują swoje obliczenia, aby podjąć decyzję o wymiarach i kształcie ich pudełka tak, aby stworzyć, jak najbardziej ekonomiczne opakowanie (szkic, rysunek siatki, obliczenia, wzory i  finalny produkt – pudełko).

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego? Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów. Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą.

Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje. 

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF.

– Przykład zrealizowanego projektu.

– Karta oceny projektu.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *