Zlot Anglistów – wyjątkowe wydarzenie  dla  specjalistów nauczania języka angielskiego

Zlot Anglistów to największa w Polsce impreza organizowana dla  nauczycieli, edukatorów i specjalistów nauczania języka angielskiego. Wydarzenie organizowane jest od kilku lat przez Administratorki  grupy Nauczyciele angielskiego, która powstała w 2010 roku.

W tym roku, naszym tematem na  Zlocie Anglistów, były innowacje. Dziękujemy za udział naszym Autorkom: Ani Wacowskiej, której prace znajdziecie na profilu “English Nook” oraz Ani Wiśniewskiej i Katarzynie Biernackiej, współtworzącym  markę edukacyjną “ Teashare”

Jeśli chcesz wprowadzić innowacje na swoich lekcjach, koniecznie zajrzyj na te konta i przeczytaj ten artykuł! 

IX Zlot Anglistów – konferencja inna niż wszystkie

W tym roku impreza odbyła się w Pałacu w Wojanowie. Piękna oprawa, duża dawka rozwoju, integracji i rozrywek sprawiły, że miała ona wyjątkowy charakter. 

W jej trakcie  uczestnicy mieli okazję wziąć udział w szkoleniach, prelekcjach, pojawiały się pomysły na różnorodne zabawy językowe, innowacje dla nauczycieli, czy sposoby na kreatywne podejście do zajęć. Wszystko to w atmosferze humoru i dużej dawki śmiechu. 

Nasze wystąpienia miało na celu pokazanie innowacji, które możecie wprowadzić w swoim warsztacie. 

Innowacja pedagogiczna: Language through art and focus on culture

Jeśli nie mieliście okazji wziąć udziału w konferencji “Zlot Anglistów” chcielibyśmy przybliżyć bardzo ciekawą Autorkę, reprezentującą naszą platformę, której materiały znajdziecie na profilu English Nook

Anna Wacowska tworzy innowacyjne treści nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych, koncentrując się na mało znanych faktach i ciekawostkach. 

To sprawia, że chcemy je poznać,  zgłębić  a nauka się dzieje przy okazji. 

Ciekawe tematy sprawiają, że  znika bariera  językowa. Możecie tutaj poznać twórczość Leonarda da Vinci, czy życie Wallis Simpson, zgłębiać fascynujący  temat zatonięcia Titanica.  Jest to materiał, który składa się z 57 slajdów, powstał przy współpracy z właścicielem Titanic-Polska Kolekcja (www.1912.pl), zawiera mnóstwo faktów i ciekawostek, odnośników do zewnętrznych źródeł, quizów i filmów.

Są to treści, które możecie wykorzystać podczas lekcji dodatkowych, lub realizując podstawę programową. 

Innowacja pedagogiczna: „Language through guidance and support”

Teashare to Katarzyna Biernacka i Anna Wiśniewska. Dziewczyny połączyła pasja do nowoczesnej edukacji, technologii oraz chęć jej zmiany. W duecie tworzą autorskie materiały dydaktyczne do nauczania języka angielskiego i polskiego jako języka obcego, które możecie pobrać z platformy Zlotynauczyciel.pl. 

Tworząc materiały, dziewczyny skupiają się na maksymalnym wsparciu uczniów, zwłaszcza tych, którzy mają trudności z nauką języka. 

Na podstawie badań przeprowadzonych w czerwcu 2021 roku stworzyły materiały odpowiadające na te potrzeby:  

  • materiały dostosowane do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi 
  • proste i zabawne karty typu small talk oraz materiały dla dyslektyków 
  • gry ćwiczące trudniejsze zagadnienia 
  • zadania interaktywne z gramatyki

Chcesz wprowadzić swoich uczniów w świat języka angielskiego w innowacyjny sposób? 

Poznać nowe metody nauczania? Koniecznie zajrzyj na  konta Teashare oraz English Nook. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *