Włoski zespół Edudoro.eu na konferencji „Fiera Didacta Italia”

Fiera Didacta Italia, ma na celu zachęcanie do debaty na temat edukacji pomiędzy instytucjami, stowarzyszeniami i przedsiębiorcami, aby stworzyć miejsce spotkań szkół i firm z branży edukacyjnej. W marcu 2023 roku mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w tej inspirującej i ważnej konferencji poświęconej  innowacjom w świecie edukacji.

Wydarzenie było świetną okazją do spotkań z Autorkami, które współpracują z edudoro.eu

Nowatorska formuła Fiera Didacta Italia

Wydarzenie jest bardzo wszechstronne i edukacja ma tu bardzo szeroko rozumiana.  Z jednej strony odbywają się tu targi firm związanych z edukacją: od wydawnictw po budownictwo, od technologii po wyposażenie, od artykułów piśmiennych po usługi przeznaczone dla szkół, od edukacji muzealnej po miejsca turystyczne, od szkoleń po edukację muzyczną. Z drugiej są to szkolenia dla nauczycieli i liderów szkół poprzez imprezy szkoleniowe na najwyższym poziomie.

Spotkanie jest organizowane w urokliwej Florencji, w Fortezza da Basso, zamieniając na 3 dni stolicę Toskanii w europejską stolicę edukacji. 

Wydarzenie skierowane jest do edukatorów na wszystkich poziomach kształcenia: żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, profesjonalnych instytutów ITS, uczelni wyższych, instytutów naukowo-badawczych i instytutów szkolenia zawodowego, a także przedsiębiorców i pracowników na stanowiskach pracy.

Fiera Didacta Italia jest organizowana przez Firenze Fiera; Ministerstwo Edukacji, Didacta International, Region Toskania, Gminę Florencja, Unioncamere, Izbę Handlową we Florencji, Florence Convention & Visitors Bureau, ITKAM (Włoską Izbę Handlową w Niemczech).

W evencie wzięły udział nasze włoskie Autorki i Partnerzy: Maria Ghirardi I Chiara Accordini z Playandlearn Italia, Martina, Maestre Senza Cattedra, Matemaths oraz współzałożycielka edudoro.eu Natalia Iudina.

Dziękujemy za świetną zabawę i pełne inspiracji spotkania, które napełniły nas nowymi ideami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *