108 dwustronnych KART MATEMATYCZNYCH powtórzenie przed E8

Materiał cyfrowy

OTRZYMUJESZ

Zestaw 108 dwustronnych kart matematycznych to prawdziwa skarbnica wiedzy – aż 216 stron pełnych wzorów, które obejmują pola figur płaskich, objętości brył, własności kształtów, liczby, jednostki i inne ważne pojęcia matematyczne.

Uniwersalność kart pozwala  z nich korzystać już od klasy 4. Wielość tematów sprawia, że z łatwością dostosujesz je do potrzeb i poziomu zaawansowania.

Przed egzaminem ósmoklasisty w jednym miejscu masz gotowy zestaw pytań na powtórki. To jak zgrabne kompendium wiedzy, które z łatwością przypomina o istotnych zagadnieniach.

 OSIĄGASZ KORZYŚCI

1. Oszczędność czasu karty przygotowujesz raz i wykorzystujesz wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie czasu na przygotowanie materiałów lekcyjnych. Stworzenie tych kart było dla mnie wielotygodniowym projektem.

2.  Dzięki kartom uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w nauce, angażując się w rozwiązywanie zadań, odpowiadanie na pytania i uczestniczenie w interakcjach z rówieśnikami.

3.  Mogą być dostosowane do poziomu klasy, umożliwiając pracę na różnych poziomach trudności, co pozwala na lepsze dopasowanie do umiejętności uczniów.

4. Urozmaicenie lekcji, bowiem karty stanowią ciekawą odmianę standardowych lekcji matematyki, co może przyciągnąć uwagę uczniów i pomóc w utrzymaniu ich zainteresowania.

5.  Posiadasz gotową grę na zastępstwo, uczniowie uczą się bawiąc.

6. Karty matematyczne wzbogacają lekcje, tworząc interaktywne i angażujące środowisko.

7. Umożliwiają nauczycielowi zastosowanie różnych metod nauczania. Mogą być wykorzystane w grach, quizach, konkursach, czy ćwiczeniach indywidualnych.

8. Karty matematyczne mogą być przydatne w wielu sytuacjach, od utrwalenia materiału po przygotowanie do egzaminów, prezentacji czy konkursów.

PRZEZNACZENIE

Z kart można korzystać indywidualnie, na korepetycjach, w szkole, na kursach E8.

WYDRUK

Drukujesz kartki z pierwszego pliku, potem odwracasz i drukujesz drugą stronę z drugiego pliku. Potrzebujesz 12 kartek papieru, ja drukowałam na bloku technicznym. Możesz też zabezpieczyć je laminując.

UWAGA! Nie należy zmieniać kolejności kartek, bowiem w drugim pliku karty zapisane są w odwrotnej kolejności.

ZAWARTOŚĆ

1.       Własności  liczb: liczby rzeczywiste, naturalne, wymierne, niewymierne, NWD, NWW, liczba pierwsza, złożona, dzielnik, wielokrotność, cechy podzielności, liczby przeciwne.

2.       Suma, różnica, iloczyn, iloraz.

3.       Wzory na potęgi i pierwiastki.

4.       Liczby rzymskie( w 2024 nie obowiązuje na E8).

5.       Procenty i promile.

6.       Cena netto, brutto, podatek VAT.

7.       Kąty wypukłe, wklęsłe, ostre, rozwarte, prosty, półpełny, pełny, wierzchołkowe, odpowiadające, naprzemianległe, przyległe.

8.       Własności figur płaskich:  trapez, równoległobok, romb, trójkąt, trójkąt równoboczny, prostokąt, kwadrat, nierówność trójkąta, suma kątów w trójkącie i czworokącie.

9.       Wzory na pola figur płaskich: trapez, równoległobok, romb, trójkąt, trójkąt równoboczny, prostokąt, kwadrat.

10.   Wzory na wysokość trójkąta równobocznego, przekątną kwadratu.

11.   Jednostki długości, pola powierzchni, objętości.

12.   Twierdzenie Pitagorasa.

13.   Własności graniastosłupów i ostrosłupów.

14.   Wzory na  pole i objętość graniastosłupów i ostrosłupów.

15.   Wartość bezwzględna, zaznaczanie nierówności na osi liczbowej.

POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE KART

1.       Nauka pojęć: definicji matematycznych, własności figur, wzorów.

2.       Na kartach znajdują się też proste zadania na jednej stronie, a odpowiedzi lub rozwiązania na drugiej.

3.       Karty są doskonałym narzędziem do efektywnej powtórki przed egzaminem. Dla ucznia ósmoklasisty, proces jest prosty: wybiera jedną z kart, odpowiada na zawarte pytanie, a następnie samodzielnie sprawdza poprawność odpowiedzi na odwrocie. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, karta zostaje odłożona. W przypadku błędnej odpowiedzi, karta pozostaje na kolejny dzień. To powoduje, że każdego dnia liczba pozostałych kart maleje, co stanowi ogromną motywację do regularnej nauki.

4.       Karty wspaniale nadają się do zorganizowania różnorodnych quizów i konkursów. Przykłady to wyścig o najwięcej poprawnych odpowiedzi w ciągu jednej minuty, dynamiczne sztafety zadaniowe oraz twórcza praca w grupach. W przypadku pracy grupowej, możemy rozłożyć karty na środku, a każdy uczestnik kolejno wybiera kartę, odczytuje pytanie i udziela odpowiedzi. Za każdą prawidłową odpowiedź zdobywa punkt, a towarzyszy temu emocjonująca rywalizacja i nauka w przyjaznej atmosferze.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Recenzje

 • Super

  Pomysłowe, ciekawe, inspirujące:)

  Dla 22 z 42 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *