Labirynty matematyczne – mój pomysł na Dni Matematyki

Labirynty matematyczne – mój pomysł na Dni Matematyki

Wśród łamigłówek logicznych pojawiają się różne zadania labiryntowe. Labirynty są dobrą zabawą, można je rozwiązywać na kartce, ale znacznie atrakcyjniej jest znaleźć się w samym centrum labiryntu. Jak grzyby po deszczu, w miejscowościach wypoczynkowych, powstają co raz to nowe labirynty, które cieszą się dużą popularnością.
Dzieci lubią zadania, które są w stanie samodzielnie rozwiązać. Różne czynności, które trzeba podjąć będąc w labiryncie, kształtują logiczne myślenie, trenują pamięć, a szczególnie rozwiją umiejętność analizowania. To bardzo ważne dla rozwoju oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach. Pokonywanie labiryntu to świetna zabawa. A zatem endorfiny, które wprawiają w lepsze samopoczucie, niwelują stres oraz zmartwienia. Dodatkowo konieczność skupienia stymuluje umiejętności koncentracyjne i korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Opracowane przez mnie labirynty (6) można wydrukować i dać uczniom do rozwiązania na kartce. Dla nauczyciela zamieściłam odpowiedzi. Natomiast można też te labirynty wykleić np. na podłodze w sali lekcyjnej, czy korytarzu i pozwolić uczniom doświadczać. W poniższych labiryntach dołożyłam jeszcze element kodowania. Załączam też indeksy w których uczniowie zapisują kodowanie labiryntów.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.