Poznaj swojego nauczyciela. Matematyczne wyzwanie na pierwszy dzień szkoły. Liczby w przebraniu: tajna tożsamość Twojego nauczyciela matematyki.

Materiał cyfrowy

Powrót do Szkoły! Idealne matematyczne wyzwanie na pierwszy dzień szkoły!

Możesz użyć moją wersję z kolejnością wykonywania działań, ułamkami zwykłymi i dziesiętnymi oraz liczbami całkowitymi lub możesz zmienić zadania i odpowiedzi na własne, jeśli chcesz.

Liczby w przebraniu: tajna tożsamość Twojego nauczyciela matematyki.

Uczniowie otrzymują tajemniczy list i zakodowane arkusze pozostawione przez dyrektora szkoły, który zniknął w tajemniczych okolicznościach. List ujawnia, że osoba podająca się za ich nauczyciela matematyki może być oszustem, a jedynym sposobem na potwierdzenie tożsamości nauczyciela jest rozwiązanie serii matematycznych zadań.

Każde z 8 zadań ma na celu ujawnienie faktu o prawdziwym nauczycielu, np. ulubiony kolor, ulubiona liczba. Po rozwiązaniu zadań i odkryciu faktów uczniowie mają za zadanie przedstawić je w formie graficznej na specjalnie przygotowanym arkuszu.

Nauczyciel wpisuje informacje o sobie na arkuszu przed jego wydrukowaniem. Pozwala to na spersonalizowanie materiału i zapewnia, że fakty odkryte przez uczniów są prawdziwe.

Jedną z kluczowych cech tego materiału jest możliwość jego dostosowania do każdego przedmiotu i zagadnienia. Nauczyciel może modyfikować problemy i odpowiedzi, aby dopasować je do każdego poziomu umiejętności matematycznych, zapewniając wszystkim uczniom odpowiednie wyzwanie.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF.

 Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • Matematyka

  Fantastyczne materiały

  Dla 22 z 43 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *