Rozwiązywanie Równań – Gra matematyczna – Laboratorium Chemika

Materiał cyfrowy

GRA Laboratorium Chemika to świetny sposób, aby zaangażować uczniów w rozwiązywanie prostych równań (rozwiązywalnych w jednym lub w dwóch krokach). Wynikami są liczby całkowite i ułamki.

Uczniowie mogą grać 1:1 lub w zespołach.

Jeden zespół musi ułożyć równanie przy użyciu składników laboratoryjnych zgodnie z recepturą. Następnie druga drużyna musi rozwiązać to równanie, aby zdobyć punkt. Gra zawiera również karty punktów bonusowych i utraty punktów.

Produkt zawiera dwie wersje gry:
1. Gra RÓWNANIA rozwiązywalne w jednym kroku.
2. Gra RÓWNANIA rozwiązywalne w dwóch krokach.

Ten produkt zawiera:
– Edytowalną wersję gry w PowerPoint™.
– Wersję do druku PDF (kolor).
– Wersję do druku PDF (czarno-biała).

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • Laboratorium Chemika

  Po prostu świetne! Niby zwykłe zajęcia w sali matematycznej, ale dzięki tej karcie pracy przenosimy się do chemicznego laboratorium! Wszyscy zachwyceni, a ja chyba najbardziej 🙂

  Dla 29 z 61 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *