DARMOWE. Innowacja matematyczna: Matematyka po angielsku. Math in English. Middle School Math Project Based Learning (PBL)

Materiał cyfrowy

Decimals & Money Project Based Learning  (PBL) CREATE FRUIT SALAD (money management, adding, subtracting, multiplying, and rounding decimals).

Projekt, który jest wykorzystywany w amerykańskich szkołach. Projekt w języku angielskim i dostosowany do lekcji matematyki w USA (np. inne jednostki, inny zapis ułamków dziesiętnych). Dodatkowo otrzymujesz ten sam projekt przetłumaczony na j.polski i dostosowany do naszych jednostek i znaków matematycznych. Dzięki temu nie musisz znać super angielskiego.

Students will take part in a competition for the best fruit salad.

They have to use their imagination to impress the judges, but they have to remember that they have a limited budget.

For the purposes of this competition, fruit was imported from all over the world. If they don’t know about any of the fruits, they can check the internet for information about them.

They will virtually go to the market to buy fruits to make their salad according to their budget and requirements. Then they will decide on a salad name and draw their salad.

If you want to have the lesson like in an American school, check out this resource. With this, you can show your students what the differences are between Math in Poland and in the United States, e.g. units, decimal point, and more.

If you want your math lessons to be an unforgettable experience for your students, be sure to check out this project.

Project-based learning (PBL) is more than just math education. It makes math lessons really cool, engaging, and memorable. Project-based learning gives students the opportunity to practice important skills for the 21st century workplace, including collaboration, teamwork, problem-solving, creativity, and critical and interdisciplinary thinking.

Projekt matematyczny: Twoja sałatka owocowa – ułamki dziesiętne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, zaokrąglanie i zarządzanie pieniędzmi). Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl. 5-8. 

Bierzesz udział w konkursie na najlepszą sałatkę owocową. Użyj swojej wyobraźni, aby zaimponować ekspertom, ale pamiętaj, że masz ograniczony budżet i musisz spełnić podane wymagania.

Na potrzeby tego konkursu owoce sprowadzono z całego świata. Na zakończenie projektu uczniowie muszą narysować swoją sałatkę.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Wersja do druku w PDF + karta oceny projektu.

Szukasz pomysłu na innowację na lekcjach matematyki? Chcesz zachęcić uczniów do aktywnego udziału w lekcjach? 

Nauka oparta na projektach (PBL) to coś więcej niż edukacja matematyczna. Zaproszenie uczniów do projektu sprawia, że lekcje matematyki są naprawdę fajne, wciągające i niezapomniane. Nauczanie oparte na projektach daje uczniom możliwość rozwijania kompetencji kluczowych, w tym współpracy, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, kreatywności, logicznego i interdyscyplinarnego myślenia.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego?

Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów.

Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą. Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Innowacja pedagogiczna
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *