Innowacja matematyczna: Matematyka po angielsku. Math in English. Middle School Math Project Based Learning (PBL)

Materiał cyfrowy

Innowacja na lekcjach matematyki dla kl.5-8: Matematyka po angielsku. Math in English. Middle School Math Project Based Learning (PBL).

Zestaw zawiera 8 projektów, które są wykorzystywane w amerykańskich szkołach. Projekty są w języku angielskim i dostosowane do lekcji matematyki w USA (np. inne jednostki, inny zapis ułamków dziesiętnych, znak dzielenia, kąt prosty, itp.). Dodatkowo otrzymujesz te same projekty przetłumaczone na j.polski i dostosowane do naszych jednostek i znaków matematycznych. Dzięki temu nie musisz znać super angielskiego, bo otrzymujesz te same projekty po polsku. 

-50% w zestawie (standardowa cena $41,52 + 86,92 zł ≈ 280zł)

If you want to have the lesson like in an American school, check out this resource. With this, you can show your students what the differences are between Math in Poland and in the United States, e.g. units, decimal point, division sign, right angle, and more.

Math Enrichment Projects (PBL) Bundle: Decimals, Fractions, Percentages, Integers, Geometry,  Algebraic Expressions, One and Two-Step Equations, and more.

If you want your math lessons to be an unforgettable experience for your students, be sure to check out this BUNDLE.

Project-based learning (PBL) is more than just math education. It makes math lessons really cool, engaging, and memorable. Project-based learning gives students the opportunity to practice important skills for the 21st century workplace, including collaboration, teamwork, problem-solving, creativity, and critical and interdisciplinary thinking.

This bundle gives your students the opportunity to develop knowledge and skills through meeting challenges, and solving real-world problems, and keeps students engaged.

What is wonderful about it?

They can work at their own pace and don’t even realize they are learning. Give students more control over their learning by letting them make their own decisions.

Innowacja na lekcjach matematyki: procenty, ułamki zwykłe i dziesiętne, geometria, wyrażenia algebraiczne i równania, liczby całkowite i więcej.

Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.5-8. Zestaw 8 projektów.

Szukasz pomysłu na innowację na lekcjach matematyki? Chcesz zachęcić uczniów do aktywnego udziału w lekcjach? 

Nauka oparta na projektach (PBL) to coś więcej niż edukacja matematyczna. Zaproszenie uczniów do projektu sprawia, że lekcje matematyki są naprawdę fajne, wciągające i niezapomniane. Nauczanie oparte na projektach daje uczniom możliwość rozwijania kompetencji kluczowych, w tym współpracy, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, kreatywności, logicznego i interdyscyplinarnego myślenia.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego?

Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów.

Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą. 

Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje.

Zestaw zawiera 8 projektów po angielsku + 8 projektów po polsku. Klikając w nazwę materiału, przejdziesz do jego szczegółowego opisu.

1. PROCENTY Projekt matematyczny: TWÓJ WŁASNY BIZNES – FABRYKA.

2. UŁAMKI ZWYKŁE. Projekt matematyczny: Zaprojektuj swoje własne ZOO.

3. Pole powierzchni i objętość graniastosłupa. Projekt matematyczny: zaprojektuj mydełko.

4. Ułamki zwykłe i dziesiętne. Projekt matematyczny: zaplanuj imprezę.

5. UŁAMKI DZIESIĘTNE Projekt matematyczny: Utucz Indyka.

6. Projekt matematyczny (liczby całkowite): Zaprojektuj Podwodny Świat.

7. Ułamki dziesiętne. Projekt matematyczny: Stwórz własną Farmę.

8. Zostań Tajnym Agentem – Wyrażenia Algebraiczne i Równania.

1. Percentages Project Based Learning – Run a Factory.

2. CREATE YOUR OWN ZOO – Fractions Project Based Learning.

3. Surface Area and Volume of Prisms Project Based Learning – CREATE YOUR OWN SOAP.

4. Fractions & Decimals Project Based Learning – Plan a Party.

5. Operations with Decimals Project Based Learning – Feed the Turkey.

6. Integers Project Based Learning – Create Underwater World.

7. CREATE YOUR OWN FARM – Decimals Project Based Learning.

8. Be a Secret Agent – Algebra Project Based Learning – Algebraic Expressions & Equations.

UWAGA! Kupując inne zestawy, sprawdź, czy nie zawierają one tych samych materiałów. Jeśli chcesz, abym stworzyła dla Ciebie zestaw z konkretnymi materiałami, napisz do mnie.

Zestaw tylko po polsku (-30%):

Kategorie ogólne NOWOŚĆ! Zestawy na cały rok szkolny
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *