Pole powierzchni i objętość graniastosłupa. Projekt matematyczny: zaprojektuj mydełko. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.5-8

Materiał cyfrowy

Pole powierzchni i objętość graniastosłupa. Projekt matematyczny: zaprojektuj mydełko. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.5-8

Projekt na 2-3 lekcje.

Uczniowie biorą udział w konkursie i projektują własne mydełko w kształcie graniastosłupa. Mają wiele różnych baz mydlanych, kolorowych drobinek i dodatków do wyboru. Muszą jednak zmieścić się w budżecie i jednocześnie stworzyć kreatywny projekt. 

Na koniec projektu można stworzyć z uczniami prawdziwe mydełka zamawiając bazy mydlane, dodatki i foremki z Internetu. 🙂

Ten projekt obejmuje:
– pole powierzchni i objętość graniastosłupa,
– jednostki pola i objętości,
– ułamki dziesiętne,
– zarządzanie pieniędzmi.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™.
– Wersja do druku w PDF.
– Przykład zrealizowanego projektu.
– Karta oceny projektu.

 Sprawdź inne moje projekty:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • Zaprojektuj mydełko

  Nauczanie oparte na projektach jest coś, co biorę w ciemno. Kreatywność, planowanie i ostatecznie obliczanie „co się bardziej opłaca?”. Fantastyczne!

  Dla 37 z 72 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *