Miary kątów w trójkątach, kąty przyległe i wierzchołkowe, nierówność trójkąta. Projektant mebli. Praktyczne zastosowanie matematyki.

Materiał cyfrowy

Kąty w trójkątach, kąty przyległe i wierzchołkowe, nierówność trójkąta. Projektant mebli. Praktyczne zastosowanie matematyki.

Trójkątne meble są bardzo modne, ale trudne do zaprojektowania, dlatego poproszono Cię o pomoc. Otrzymałeś/aś projekty mebli i poproszono Cię o pomoc w obliczeniu brakujących kątów, aby stolarz mógł wykonać te meble.

Zestaw zawiera 6 projektów łącznie z 17 brakującymi kątami + stworzenie 6 trójkątów z wykorzystaniem nierówności trójkąta.

Może się przydać do obliczeń: 

– Miary kątów w trójkątach.

– Miary kątów w trójkątach równoramiennych.

– Miary kątów w trójkątach równobocznych.

– Kąty przyległe.

– Kąty wierzchołkowe.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Recenzje

 • polecam

  Materiał sprawdził się również w szkole branżowej.

  Dla 4 z 8 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *