Kwadraty liczb naturalnych i pierwiastki kwadratowe. Potęgi i pierwiastki. Zatrzymaj inwazję obcych.

Materiał cyfrowy

Kwadraty liczb naturalnych i pierwiastki kwadratowe. Potęgi i pierwiastki. Zatrzymaj inwazję obcych. 

To wyzwanie matematyczne ma na celu pomóc uczniom zrozumieć wizualnie kwadraty liczb i pierwiastki kwadratowe. Zakres: kwadraty liczb naturalnych od 3 do 15, pierwiastki kwadratowe z liczb 9-225.

Obcy zaatakowali Ziemię i chcą zniszczyć ludzką rasę. Musisz powstrzymać tę inwazję, zanim Ziemia zostanie zniszczona. Otrzymałeś tajne informacje o tym, jak powstrzymać obcych. Musisz zbudować 6 wież z kwadratów liczb zgodnie z instrukcją. Tylko w ten sposób możesz ich powstrzymać.

Liczba małych kwadratów do zbudowania każdej wieży jest podana. Każda wieża musi składać się dokładnie z 3 różnych kwadratów liczb (upewnij się, że wszystkie małe kwadraty są zawarte w tych 3 kwadratach liczb). Wysokość wieży musi być taka, jak podano.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *