Kwadraty liczb naturalnych i pierwiastki kwadratowe. Potęgi i pierwiastki. Zatrzymaj inwazję obcych.

Materiał cyfrowy

Kwadraty liczb naturalnych i pierwiastki kwadratowe. Potęgi i pierwiastki. Zatrzymaj inwazję obcych. 

To wyzwanie matematyczne ma na celu pomóc uczniom zrozumieć wizualnie kwadraty liczb i pierwiastki kwadratowe. Zakres: kwadraty liczb naturalnych od 3 do 15, pierwiastki kwadratowe z liczb 9-225.

Obcy zaatakowali Ziemię i chcą zniszczyć ludzką rasę. Musisz powstrzymać tę inwazję, zanim Ziemia zostanie zniszczona. Otrzymałeś tajne informacje o tym, jak powstrzymać obcych. Musisz zbudować 6 wież z kwadratów liczb zgodnie z instrukcją. Tylko w ten sposób możesz ich powstrzymać.

Liczba małych kwadratów do zbudowania każdej wieży jest podana. Każda wieża musi składać się dokładnie z 3 różnych kwadratów liczb (upewnij się, że wszystkie małe kwadraty są zawarte w tych 3 kwadratach liczb). Wysokość wieży musi być taka, jak podano.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *