Projekt matematyczny: Stwórz własny przepis na owocowe smoothie. Zapisywanie i rozwiązywanie Równań. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.6-8.

Materiał cyfrowy

Stwórz własny przepis na owocowe smoothie. Zapisywanie i rozwiązywanie Równań. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl.6-8.

Projekt na 1-2 lekcje (7 stron).

Projekt zawiera praktyczne zastosowanie matematyki, takie jak zakupy, zarządzanie pieniędzmi (ułamki dziesiętne), zapisywanie i rozwiązywanie prostych równań rozwiązywalnych w dwóch krokach.

Uczniowie biorą udział w konkursie na najlepszy przepis na owocowe smoothie. Zapisują i rozwiązują proste równania, aby znaleźć brakujące ceny. Na podstawie budżetu uczniowie tworzą przepis na własne owocowe smoothie. Muszą użyć swojej wyobraźni, aby zaimponować ekspertom.

Możesz skorzystać z opcji wyższego poziomu trudności: Wagi owoców to ułamki dziesiętne (np. 1,20 kg; 2,35 kg). Zaokrąglij całkowitą cenę za owoce do części setnych.

Ten projekt zawiera:

– 10 informacji, które uczniowie muszą zapisać w postaci równań i je rozwiązać,

– dodawanie, odejmowanie i mnożenia ułamków dziesiętnych,

– zarządzanie pieniędzmi.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego? Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów. Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą.

Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje. 

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF.

– Przykład zrealizowanego projektu.

– Karta oceny projektu.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *