Wyścig Matematyczna Adrenalina. Prędkość, droga i czas. Edytowalna Karta Pracy.

Materiał cyfrowy

Wyścig Matematyczna Adrenalina. Prędkość, droga i czas. 

Pewnego słonecznego dnia na wielkiej łące zebrało się 7 niezwykłych zwierząt: kosmiczny kot, lis Zorro, odrzutowy ślimak, galopujący koń, pilot pingwin, pędząca świnia i pies uciekający przed pszczołą.  

Wszystkie te zwierzęta były znane z tego, że są najszybsze w swoim gatunku, ale nigdy nie miały okazji, aby zmierzyć się ze sobą. Postanowiły więc zorganizować wyścig, aby raz na zawsze ustalić, które z nich jest najszybsze. 

Trasa wyścigu miała długość 10 km. Kiedy wyścig się zaczął, było jasne, że będzie to zacięta walka. Każde zwierzę miało swoją strategię, ale pojawiły się różne komplikacje, nie każdy dotarł do mety… panował jeden wielki chaos. Kto ostatecznie wygrał? Nikt tego nie wie, mamy informacje od różnych świadków. Czy jesteś w stanie ustalić, kto wygrał wyścig? Musisz obliczyć średnią prędkość każdego zwierzęcia podczas wyścigu.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *