Projekt Math&Art: Pola figur złożonych – moje imię. Perspektywa jednopunktowa.

Materiał cyfrowy

Projekt Math & Art: Pola figur złożonych – moje imię. Perspektywa jednopunktowa.

Jest to świetny projekt matematyczny na powrót do szkoły, pierwsze dni szkoły, letnią szkołę lub zajęcia matematyczne i plastyczne na koniec roku, aby ćwiczyć obliczanie pól figur.

Jeśli Twoi uczniowie nie lubią geometrii, koniecznie sprawdź projekty łączące matematykę ze sztuką.

Uczniowie muszą zastanowić się, jak zaprojektować swoje imię tak, aby później móc je podzielić na figury, których pola potrafią obliczyć, jak kwadraty, prostokąty, romby, równoległoboki, trójkąty, trapezy i koła.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™
– Wersja do druku w PDF.
– Karta oceny projektu.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

Inspire Math Matematyka

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata.

Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Grywalizacja/gamifikacja to wykorzystanie mechanizmów znanych z gier np. do pobudzania do nauki. Tworzę gry i escape roomy, które motywują uczniów do rozwiązywania zadań poprzez zdobywanie punktów, przechodzenie do kolejnych etapów i wygrywanie. Stworzenie wciągającej fabuły powoduje, że dziecko chce przejść dalej i samo sięga do książek, aby znaleźć poprawny wynik. Każdy z nas potrzebuje motywacji, więc dlaczego nie motywować dzieci do nauki poprzez połączenie jej z grami?

Uczniowie zapamiętują z lekcji najwięcej, gdy działają praktycznie. Nauczanie oparte na projektach oraz nauczanie przez odkrywanie pomaga uczniom przejąć odpowiedzialność za swoją naukę. Ciekawość pomaga zaangażować się uczniom i lepiej zrozumieć temat, zamiast tylko zapamiętywać zasady lub formuły.

Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób.

FB - Inspire Math Matematyka
https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *