Agencja Detektywistyczna: tajemnicza wskazówka. Ułamki zwykłe i dziesiętne, kolejność działań. Matematyczne wyzwanie dla kl. 6-7.

Materiał cyfrowy

Tajemnicza wskazówka. Kolejność wykonywania działań: ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne.

Jesteś detektywem i otrzymujesz wezwanie do kolejnej tajemniczej sprawy. Otrzymujesz wskazówki od tajemniczego informatora, które są zaszyfrowane, aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Dziś rano zauważono, że zniknęły wszystkie tabliczki z nazwami ulic w Łysowicach. Mieszkańcy mówią, że słyszeli dziwne dźwięki w nocy. Kto mógł ukraść tabliczki? Kiedy to się stało? Gdzie są teraz tabliczki? Czy pomożesz rozwiązać tę sprawę?

Uczniowie muszą obliczyć 6 przykładów z kolejności wykonywania działań, które zawierają ułamki zwykłe i dziesiętne, aby odszyfrować wskazówkę i móc przedstawić raport ze śledztwa.

Plik jest edytowalny, więc możesz zmienić zadania na własne. 

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *