Miary kątów w trójkącie i rodzaje trójkątów – Misja tajnego agenta. kl. 5-7

Materiał cyfrowy

Miary kątów w trójkącie i rodzaje trójkątów – Misja tajnego agenta.

Misja Tajnego Agenta może być wykorzystana do ćwiczeń obliczania brakującego kąta w trójkątach. Uczniowie muszą wiedzieć, że suma miar kątów trójkąta wynosi 180˚.
Opcjonalnie – uczniowie przećwiczą klasyfikację trójkątów ze względu na to, jakie ma kąty (trójkąt ostrokątny, trójkąt prostokątny, trójkąt rozwartokątny) i boki (trójkąt równoboczny, trójkąt równoramienny, trójkąt różnoboczny).

Chcesz zostać tajnym agentem, ale najpierw musisz ukończyć misję szkoleniową. Musisz podzielić 30 kątów na 10 kompletów, z których możesz utworzyć trójkąty. Bądź ostrożny, ponieważ są też złe kombinacje, które na pierwszy rzut oka wydają się dobre. Jeśli na końcu zostaną Ci kąty, z których nie jesteś w stanie utworzyć dobrych kompletów, to znaczy, że musisz coś zmienić w poprzednich kompletach. Jeśli ukończysz tę misję szkoleniową, zdobędziesz odznakę tajnego agenta.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™.
– Wersja do druku w formacie pdf.
– Wersja online w Prezentacjach Google™.
– Klucz odpowiedzi.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • Agent

  Dziękuję za materiały. Dzieciom bardzo podobała się lekcja z agentem. Z zapałem wycinały i sumowaly katy konstruując trójkąty.

  Dla 29 z 56 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Misja tajnego agenta

  Tyle kątów, tak wiele możliwości do utworzenia trójkątów. Wspaniały pomysł! Przyjemne zadanie.

  Dla 53 z 107 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *