Projekt matematyczny: ZAPROJEKTUJ WŁASNE MIASTO – POLE I OBWÓD. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL)

Materiał cyfrowy

ZAPROJEKTUJ WŁASNE MIASTO – POLE I OBWÓD

Uczniowie w tym projekcie zaprojektują własne miasto zgodnie z wymaganiami. Obliczą pole i obwód każdej ze swoich stref miasta. Muszą zaprojektować drogi prowadzące do każdego miejsca i wszystko musi mieścić się w granicach ich miasta. Wymyślą również nazwę swojego miasta i zaprojektują tablicę witającą.

*RÓŻNE STOPNIE TRUDNOŚCI*

Szablon do projektowania mapy miasta (3 różne wersje), obrazki/ikony budynków i stref miasta oraz karta oceny są dołączone.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego?

Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą.

Daj uczniom większą kontrolę nad procesem uczenia się, pozwalając im podejmować własne decyzje. Uczniowie pokochają projektowanie własnego miasta.

Wyższy poziom trudności:

Twoje strefy miasta muszą mieć również inne kształty niż kwadraty i prostokąty: musisz mieć co najmniej 2 równoległoboki, 2 romby, 2 trapezy i 2 trójkąty.

Oblicz pole powierzchni całej mapy miasta, a następnie oblicz, jaki procent powierzchni całej mapy zajmuje każda strefa (w tym drogi, tereny zielone itp.). Wyniki zaokrąglij do części setnych.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF.

– Przykład zrealizowanego projektu.

– Karta oceny projektu.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • super

  super

  Dla 23 z 46 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *